بهترین مرکز یا مراکز خرید تو قشم وجود نداره!! قبل از مقدمه این رو داشته باشید تا بهتون بگیم چرا.

مراکز خرید قشم، به خاطر قیمت مناسب کالاها، همیشه یکی از جذابیت‌های این جزیره زیبا بودن. برای همین بازارهای قشم همیشه رونق داشتن و هر ساله به تعدادشون اضافه می‌شه. اوایل به غیر از بازارهای قدیم قشم و درگهان، یه قشم بود و یه بازار ستاره. (البته مثلا بازار فردوسی بود ولی خب همه قشم رو به بازار ستاره می‌شناختن)، با این حال کم کم سر و کله  مجتمع‌های تجاری دیگه‌ای مثل سیتی سنتر تو قشم و مروارید و صدف و بازار دریا تو درگهان پیدا شد. حالا دیگه قشم پر شده از مراکز خریدی که هر کدوم از دیگری بزرگتر و شیکتره و جون میده برای گشت و گذار آدمای عشق خرید.

هموطنای زیادی از ما می‌پرسن که ساعت رو کجا بخریم؟ لوازم برقی کجا خوبه؟ یا جنسای قشم ارزون‌تره یا درگهان؟ به طور کلی تو همه بازارها و مراکز خرید قشم همه چی پیدا میشه. و در مورد ارزونی هم صرفا می‌شه یه نظر کلی داد: درگهان. اما از قدیم گفتن هیچ ارزونی‌ای بی علت نیست. گذشته از این ما جاهای زیادی رو تو قشم می‌شناسیم که می‌تونید اجناسی با قیمت خیلی خیلی مناسب پیدا کنید.

پس شما برای خرید از قشم و درگهان تنها کاری که لازمه انجام بدید اینه که اول هدفتون رو مشخص کنید. یعنی بدونید می‌خواید چی بخرید. بعد با دوستان و آشناها مشورت کنید که کدوم فروشگاه بهتره. وبسایت‌ها و انجمن‌های اینترنتی هم می‌تونن به شما کمک کنن. بالاخره هموطنای زیادی از سراسر کشور برای خرید به قشم اومدن و می‌تونید از تجربیاتشون استفاده کنید.

البته ما هم می‌تونیم شما رو راهنمایی کنیم. اگه سوال خاصی بود حتما با ما تماس بگیرید و از ما بپرسید. ما تا جایی که اطلاع داشته باشیم شما رو راهنمایی می‌کنیم.

خب! در مورد خرید کافیه. ما در این باره تو مطلب دیگه‌ای به طور مفصل خواهیم نوشت. تو این مطلب قصد داریم درباره نوع فعالیت و ساعات کاری هر کدوم از مراکز خرید قشم و درگهان توضیح بدیم.

بهتره مطلب رو کامل بخونید. تو هر قسمت به یک سری جزئیات مثل پیشنهاد خرید یا پیشنهاد هتل اشاره کردیم که شاید به دردتون بخوره. ضمن اینکه اگه موقع خرید گرسنه شدید، می‌تونید سری به رستوران های پشنهادی ما بزنید.

۱- بازارها و مراکز خرید قشم

برای رسیدن به مراکز خرید قشم اگه با ماشین شخصی هستید و از بندر لافت وارد جزیره می‌شید، باید حدود یک ساعت (نیم ساعت تا درگهان و نیم ساعت از درگهان تا قشم) رانندگی کنید. اگه از راه اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم وارد جزیره می‌شید بیاید اینور خیابون تا خودتون رو توی بازار قدیم ببینید.

برای رفتن به بقیه مراکز خرید و بازارهای قشم می‌تونید از همون اسکله تاکسی بگیرید. البته می‌تونید از ورودی بازار قدیم قشم بیاید داخل و مستقیما برید سمت ورودی دیگه. به خیابون که رسیدید تاکسی بگیرید و با هزار تومن برید بازار ستاره و پردیس و فردوسی و خلیج فارس، یا مجتمع سیتی سنتر ۱ و ۲٫

الف) بازار قدیم قشم

بازار قدیم قشم یه بازار رو باز و گاها سقف داره و مثل همه بازار قدیمای شهرهای دیگه کشور در اصل برای پاسخ به نیاز و مایحتاج اولیه اهالی قشم شکل گرفته. با این حال شما می‌تونید خیلی از کالاهایی که تو مراکز خرید دیگه قشم فروخته می‌شه رو تو بازار قدیم پیدا کنید؛ کالاهایی مثل ساعت و پوشاک و اصنافی مثل حراجی و لوازم خونگی. به جز این اگه به دنبال کالای خاصی مثل وسایل خیاطی و… هستید حتما سراغش رو از بازار قدیم بگیرید.

بازار قدیم قشم
بازار قدیم قشم

خیلی از هتل‌های قشم حوالی همین بازار ساخته شده و اگه بخواید برای رفت و آمد راحت باشید بهتره اون‌ها رو امتحان کنید.

از همینجا می‌تونید به مقصد بقیه بازارها و مراکز خرید قشم، مثل بازار ستاره یا سیتی سنتر، تاکسی بگیرید. کرایه تاکسی هم نفری هزار تومنه.

ضمنا ایستگاه تاکسی‌های درگهان هم تو بازار قدیم قشم قرار داره.

پیشنهاد خرید:

حراجی آریا: پوشاک فقط ۶۰۰۰ تومن! دقیقا سر سه راه و جایی که می‌خواید تاکسی بگیرید حراجی آریا قرار داره.

پیشنهاد هتل های نزدیک بازار قدیم قشم:

هتل پلاس قشم

ساعت کاری بازار قدیم قشم:

۸٫۵ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۲

ب) بازار ستاره

اون زمان‌ها که خبری از خیلی از مراکز خرید دیگه قشم نبود، یه قشم بود و یه بازار ستاره. شما تو بازار ستاره می‌تونید همه چی پیدا کنید. از ساعت و لوازم برقی گرفته تا عینک و پوشاک. برای رفتن به بازار ستاره کافیه که از بازار قدیم یا سیتی سنتر یه تاکسی بگیرید تا در عرض ۵ دقیقه به اینجا برسید.

بازار ستاره قشم
بازار ستاره قشم

پیشنهاد هتل های نزدیک بازار ستاره قشم:

هتل مارینا ۲ (دقیقا روبروی در جنوبی بازار)

پیشنهاد رستوران:

رستوران خان بوم (متعلق به هتل مارینا ۲)

پیشنهاد بازدید:

موزه ژئوپارک قشم: برای بازدید از موزه، تو شهر قشم برید بازار ستاره. ورودی موزه کنار ضلع شمالی بازاره.

ورودی موزه ژئوپارک به شکل لایه‌های مختلف زمین‌شناسی

ساعت کاری بازار ستاره قشم:

۹٫۵ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۳٫۵

ج) بازار پردیس

بازار پردیس هم یکی از اون بازارهای باسابقه جزیره قشمه که درست روبروی بازار ستاره قراد گرفته. دو طبقه داره و اگر دنبال لباس مجلسی زنانه به صورت عمده یا خرده هستید، حتما یه سری به اینجا بزنید. طبقه بالای بازار پردیس هم اداری مسکونیه و دفاتر بعضی بانکها همینجا و روی خیابون قرار گرفتن.

ساعت کاری بازار پردیس:

۹٫۵ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۳٫۵

د) بازار فردوسی

بازار فردوسی هم یه بازار سه طبقس که حدودا هم قدمت بازار ستاره هست و دقیقا بغل اون و در ضلع شمالی قرار داره. مثل مراکز خرید دیگه، تو بازار فرودسی هم اکثر اصناف حضور دارن. تو بازار فردوسی مشاغل اداری مثل دفتر ثبت اسناد و دفاتر املاک و فروشگاه‌های لوازم التحریر هم حضور دارن. طبقه بالای این بازار هم واحدهای مسکونی قرار داره. اگر موقع خرید گرسنه شدید یا آب می‌خواستید، برید سراغ فروشگاه‌های رو به خیابون مرکز خرید فردوسی. اکثرا فروشگاه‌های مواد غذایی مثل فست فود و سوپری هستن.

ساعت کاری بازار فردوسی:

۹٫۵ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۳٫۵

ه) مرکز خرید مرجان (لولو سنتر قشم)

طبقه زیرزمین و همکف لولوسنتر هایپر مارکت و طبقه بالا یه خرده فروشی بزرگه که توش از شیر مرغ تا جون آدمیزاد با قیمت مناسب! پیدا میشه.

و) مجتمع تجاری سیتی سنتر

مجتمع تجاری سیتی سنتر قشم بی چون و چرا یکی از مقاصد اصلی خریدگردی شماست. این مجتمع تجاری در اصل تشکیل شده از دو مرکز خرید بزرگِ سیتی سنتر ۱ و سیتی سنتر ۲ که توسط یک پل به هم وصل شدن.

میشه گفت این دو مرکز خرید، شیکترین مراکز خرید قشم محسوب می‌شن و تقریبا دنبال هر کالایی که باشید می‌تونید سراغش رو از این دو مرکز خرید بگیرید. از لوازم خانگی و آرایشی گرفته تا پوشاک و سیسمونی و کیف و کفش و البته بدلیجات و ساعت. ضمنا خیلی از برندها مثل آی کیا، مسی مو، کاترپیلار، آدیداس، فیلیپس و… رو اینجا پیدا کنید.

ضمنا سیتی سنتر ۱ سه طبقس که طبقه سومش شامل شهر بازی و فود کورت می‌شه و فست فودای معروف کشور مثل پدر خوب اینجا شعبه دارن.

بولینگ شهربازی سیتی سنتر

پیشنهاد خرید: روی هر کدوم کلیک کنید.

ساعت و نقره (گالری میر).

بدلیجات دودووم

پتو و روتختی (سرویس عروس)

پوشاک مردانه بوگی قشم

پیشنهاد هتل های نزدیک بازار سیتی سنتر قشم:

هتل سفیر قشم

هتل نخل زرین قشم

هتل المپیک قشم

پیشنهاد رستوران:

فست فود پدر خوب (طبقه دوم)

فست فود ببر گرسنه (طبقه دوم)

ساعت کاری مجتمع تجاری سیتی سنتر:

۱۰ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۱۲ شب

ز) مجتمع تجاری سیمرغ

متجمع تجاری سیمرغ یه مجتمع نسبتا متروکس و یه سری دفاتر شرکت‌ها توش قرار دارن. این بازار کنار بازار سیتی سنتر قرار داره.

ح) بازارچه امام قلی خان

تو بازارچه امام قلی خان، فروشگاه‌ها فعالیتی ندارن و صرفا محل فعالیت یک سری شرکت‌هاس.

پیشنهاد خرید:

با اینکه کسبه تو بازارچه فعالیت ندارن، اما توی همین بازارچه می‌تونید از رستوران تُمُشی، نان تمشی سنتی قشم رو تهیه کنید.

ضمنا وقتی از سمت بازار ستاره به سمت سیتی سنتر میاید قبل از میدان امام قلی خان، سر فلکه گلها (دو دقیقه فاصله تا امام قلی خان و سه چهار دقیقه تا بازار ستاره) بستنی حاجی بابا و فست فود پانه فعالیت می‌کنن.

نکته: شما می‌تونید کل مسیر بازار ستاره تا سیتی سنتر رو پیاده بیاید. ۱۰ دقیقه بیشتر راه نیست.

ط) مراکز تجاری در حال ساخت قشم

البته مراکز خرید قشم به همین چند مورد محدود نمیشن و در آینده باید اتمام پروژه‌های دیگه‌ای مثل مراکز خرید و تجاری زیتون، الماس، اتلانتیس، پارسیان و تاپ آیلند قشم رو شاهد باشیم.

۲) بازارها و مراکز خرید درگهان

خوبی مراکز خرید درگهان اینه که همشون تو یک ناحیه و نزدیک به هم ساخته شدن و لازم نیست برای جابه‌جایی تاکسی بگیرید.

یک نکته هم اینکه همونطور که اول این مطلب گفتیم، به طور کلی تو جزیره قشم چیزی به اسم بهترین مراکز خرید نداریم. ما می‌تونیم بهترین فروشگاه و فروشنده داشته باشیم اما بهترین مرکز خرید نه. به این دلیل ساده که تو بازارهای قشم، از تمام اصناف حضور دارن. مساله فقط اینه که بدونید کجا جنس خوب با قیمت مناسب فروخته می‌شه. شما برای اینکه بدونید بهترین جا برای خرید کجاس، اول از تجربیات دوست و آشنا و هموطنای دیگه استفاده کنید بعد با گشت و گذار تو بازارهای قشم و درگهان، خودتون فروشگاه مناسب رو پیدا کنید و به ما و بقیه هموطنا پیشنهاد بدید.

الف) مجتمع تجاری دریا

اگه از طرف شهر قشم وارد درگهان بشید، به جز مغازه‌های کنار خیابون، اولین مرکز خرید درگهان، میشه بازار دریا. مجتمع تجاری دریا یا همون بازار دریا یک بازار دو طبقس که طبقه بالاش هتل خوبِ هتل سینگو درگهان قرار داره. مثل همه بازارها و مراکز خرید دیگه قشم و درگهان، تو بازار دریا می‌تونید از هر صنفی پیدا کنید.

بازار چینی‌ها هم توی بازار دریا فعالیت داره.

بازار دریا
بازار دریا

پیشنهاد خرید:

سیسمونی نی نی کو درگهان

پیشنهاد هتل نزدیک بازار دریا:

تقریبا فرقی نمی‌کنه چه هتلی انتخاب کنید. چون همونطور که گفتیم هتل‌های درگهان همشون نزدیک مراکز تجاری ساخته شدن. به هر حال هتل سینگو یا هتل آلاله می‌تونن انتخابای خوبی باشن.

ساعت کاری بازار دریا:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ب) مجتمع تجاری پرشین گلف

مجتمع تجاری پرشین گلف دقیقا پشت بازار دریا قرار داره. هتل پرشین گلف درگهان هم تو همین مرکز خرید قرار داره. مغازه‌های نسبتا بزرگ و یه رستوران هم داره. ضمن اینکه پشتش آژانس‌های اتوبوس رانی دفتر دارن.

ساعت کاری مجتمع پرشین گلف:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ج) بازار قدیم درگهان

بازار قدیم درگهان دقیقا بعد از بازار دریا و دست دیگه خیابون واقع شده. اکثر فروشگاه‌های بازار قدیم عمده فروشیه. اما شاید بعضی از مغازه‌ها جنس تکی هم داشته باشن و به دلیل اینکه صنف کاریشون عمده هست، جنس تک رو با قیمت پایین میدن. پس خوبه که یه گشتی بزنید و شانستون رو امتحان کنید.

البته تو نوروز به دلیل اینکه صنف عمده فروشی دیگه رونق نداره، بعضی از مغازه دارها مغازه رو به تک فروش‌ها اجاره می‌دن یا هم خودشون تک فروشی می کنن.

ساعت کاری بازار قدیم درگهان:

۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر

د) پاساژ ایران زمین

پاساژ ایران زمین دقیقا بعد از بازار دریا قرار گرفته. طبقه همکفش بانک و فست فوده. طبقه بالا هم فروشگاه‌های لباس و لوازم ورزشی فعالیت می‌کنن. رستوران ایران زمین هم طبقه بالای همین مرکز خریده که فوق العاده غذاهاش خوشمزن.حتما حتما امتحان کنید.

ساعت کاری پاساژ ایران زمین:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ه) بازار زمرد

تو بازار زمرد درگهان چندین صنف فعالیت می‌کنن. بخش قابل توجهی از مغازه‌ها مربوطه به عمده فروش‌های شلوار لیه. ولی از اصناف دیگه مثل لوازم برقی و کفش هم حضور دارن. دور تا دور بازار هم فروشگاه‌های مواد غذایی، فست فود و رستوران قرار گرفتن. ضمنا بازار چینی‌ها هم تو بازار زمرد فعالیت داره.

ساعت کاری بازار زمرد درگهان:

صنف عمده لی: ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر

اصناف دیگه: ۹ صبح تا ۱۰ شب

و) مجتمع تجاری مروارید

بازار مروارید بعد از مجتمع تجاری خلیج فارس قرار داره و یه بازار نسبتا قدیمیه. این بازار چسبیده به بازار صدف. بازار مروارید هم دقیقا روبروی بازار قدیم درگهان قرار گرفته. تو مروارید صبحانه خوری هم هست.

ساعت کاری بازار مروارید:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ز) مجتمع تجاری صدف و نگین

بازار صدف و نگین درگهان هم دقیقا بعد از بازار مروارید و روبروی بازار قدیم درگهان قرار گرفتن.

ساعت کاری مجتمع تجاری صدف و نگین:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ح) مجتمع تجاری دو دلفین

مرکز خرید دو دلفین درگهان دقیقا بعد از مرکز خرید صدف و درست روبروی مرکز خرید نور قرار داره. با پل به نور وصل میشه. طبقه بالای دو دولفین می‌تونید لباس زنانه رو به صورت عمده پیدا کنید. یکی از مراکز خرید خوب درگهان همین بازار دو دلفینه.

ساعت کاری مجتمع تجاری دو دلفین:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ط) مجتمع تجاری نور

مجتمع تجاری نور بعد از بازار قدیم درگهان و روبروی بازار دو دلفین قرار گرفته و دو طبقه داره. این بازار از بازارهای مروارید و صدف جدیدتر و از بازار دریا قدیمی‌تره. رستوران نور هم تو همین مجتمع قرار گرفته.

ساعت کاری مجتمع تجاری نور:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ی) مجتمع تجاری اطلس

مجتمع تجاری اطلس تم سنتی جالبی داره. این مجتمع دقیقا پشت دو دلفین قرار داره. طبقه پایینی مجتمع مربوط به صنف کفش هست و طبقه بالا هم فروشگاه‌های کیف قرار دارن.

ساعت کاری مجتمع تجاری اطلس:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ک) بازار نخل درگهان

بازار نخل یکی از قشنگترین مراکز خرید جزیره قشم و درگهان محسوب می‌شه. نمای بیرون و داخل بازار یک نمای سنتی و چوبی داره که فوق العاده قشنگش کرده. تقریبا همه فروشگاه‌های این بازار مربوط به صنف پوشاکه. این فروشگاه‌ها در اصل عمده فروشین ولی به صورت تک هم کار می‌کنن.

ساعت کاری بازار نخل درگهان:

۹ صبح تا ۱۰ شب

ل) مراکز تجاری در حال ساخت درگهان

مراکز خرید درگهان هم مثل قشم به همینجا ختم نمیشن. مراکز خرید قصر، الماس و قشم پلازا قبل از بازار دریا و مرکز خرید پرشین گلف ۲ پشت زمرد درحال ساخت هستن.

ضمنا برند ادوین به غیر از سیتی سنتر، توی درگهان و جلو مجتمع قصر فعاله.

پیشنهاد رستوران:

غیر از رستوران هایی که تو متن گفتیم، بعد از مراکز خرید نور و دو دلفین، رستوران معروف گلدن فود قرار داره. حتما امتحان کنید.

۳) بازارها و مراکز خرید لافت

اگه با ماشین شخصی به قشم سفر می‌کنید، اولین جایی که پیاده می‌شید بندر لافته و بعد از تحویل مدارک به باجه گمرک می‌رسید به دو مرکز خرید لافت. البته اگه قشم یا درگهان هستید می‌تونید تا اینجا تاکسی بگیرید. با تاکسی از قشم حدود یک ساعت و از درگهان نیم ساعت راهه.

الف) بازار میعاد لافت

کمی بعد از تحویل دادن رسید به باجه گمرک اولین بازاری که می‌بینید بازار میعاد لافته. می‌تونید ماشین رو کنار بزنید و یه نگاه به فروشگاه‌ها بندازید.

ب) بازار بزرگ ارسلان لافت

بازار ارسلان لافت هم کمی اونطرفتر از بازار میعاد قرار داره و برای رسیدن بهش باید فرعی رو بپیچید. یک دقیقه بعد روبروی بازار ارسلان لافت هستید.

۴) دیگر مراکز خرید جزیره قشم

الف) گیاهدان و رمکان

اگه به دنبال خرید از قشم و درگهان برای لوازم برقی مثل جاروبرقی، لباس‌شویی و… هستید می‌تونید یه سر برید روستای گیاهدان یا رمکان. البته توی درگهان یا قشم می‌تونید لوازم برقی پیدا کنید با این حال بد نیست به این دو جا هم سر بزنید. روستای گیاهدان و رمکان درست تو مسیر رفتن به فرودگاه و خیلی از جاذبه‌ های گردشگری قشم مثل اسکله شیب دراز (جزیره هنگام) قرار گرفتن. پس بد نیست تو مسیر بزنید بغل و یه کم تو فروشگاه‌های لب جاده چرخ بزنید. شاید چیز دندون‌گیری پیدا کردید.

 1. سلام و با تشکر از سایت خوبتون
  من و همسرم عازم جزیره قشم هستیم، برای خرید لباس نوزاد و سیسمونی، میشه لطفا راهنمایی کنید از کدوم پاساژ و از کجاها خرید کنیم؟

  1. و سلام به شما هموطن خوبمون.
   تو همه‌ی مراکز خرید، سیسمونی پیدا میشه. حتی چندین فروشگاه. ما یکی خوبشو توی درگهان و تو بازار دریا پیشنهاد میکنیم. تو سایت دربارش. هست. روی لینک پایین کلیک کنید.
   سیسمونی نی‌نی کو

   تو قشم هم: بازار سیتی‌سنتر هم هست. مثلا یکیش لاین اصلی.

 2. سلام.برای خرید لباس مجلسی وپیراهن زنونه کدوم پاساژ درگهان باید بریم؟

  1. بازارای درگهان کنار هم ساخته شدن و چند قدم بیشتر با هم فاصله ندارن. شما هر کدوم که برید میتونید لباس و پیراهن زنونه پیدا کنید. مثلا بازار دریا و بازار نخل. بازار دو دلفین هم بازار خوبیه.

 3. سلام. خیلی ممنونم از سایت خوبتون. اطلاعات واقعا مفید هستند.
  سوالی داشتم: ایا قیمت پوشاک در قشم واقعا ارزان تر از شهرهای داخل ایرانه؟ و ایا ارزش داره که ما برای خرید پوشاک و لوازم منزل از شیراز به قشم سفر کنیم؟ البته منظورم ارزان بودن و داشتن جنس خوب هست. نه هر ارزانی

  1. بستگی داره. اما معمولا حداقل ۳۰درصد از شهرای دیگه ارزونتره.
   جنس خوب هم بله، هست. اگه میزان خریدتون زیاده توصیه میکنیم.

 4. ببخشید میخواستم بدونم بازار های قشم یا درگهان کفش مارک اصل دارن با قیمت مناسب تر یا نه؟
  اگه امکانش هست ادرسشو بهم بدین

  1. سلام ممنون از تماستون
   بله کفش مارک هستش
   در قشم میتونید بازار سیتی سنتر لاین F1 سر بزنید. دو مغازه کفش کاترپیلار و کلمبیا و … دارن
   سیتی سنتر طبقه بالا دور ووید اصلی کفش اسکیچرز
   طبقه بالا لاین R کفش ریبوک
   طبقه بالا و زیر زمین سیتی سنتر۲ هم میتونید کفش ۳۶۱ را پیدا کنید و خرید کنید.
   در خدمت شما هستیم اگر سوال دیگه ای دارید.

پاسخ دادن